Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal nauczyciela i ucznia
24.02.2014

Energia słoneczna oraz ogniwo wodorowe

W naszym sklepie internetowym pojawił się nowy zestaw Energia słoneczna oraz ogniwo wodorowe. Zestaw pozwala uczniom na wyprodukowanie oraz poznanie procesu wytwarzania czystej energii z ogniwa wodorowego przy użyciu ogniwa słonecznego i wody. Istnieje również możliwość magazynowania otrzymanej energii w ogniwach paliwowych. Do zestawu dołączony jest również mały silniczek z wiatrakiem pozwalający na przetestowanie możliwości otrzymywanej w ten sposób energii (przemiana wyprodukowanej „czystej energii” w energię mechaniczną).

 
21.02.2014

Podręcznik „Z chemią w przyszłość” cz. 3 już w sprzedaży!

W naszym sklepie internetowym można już kupić „Z chemią w przyszłość. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony uzupełniony treściami z wcześniejszych etapów edukacyjnych. Część 3”. Jest to zarazem ostatnia część naszego podręcznika do nauczania chemii w zakresie rozszerzonym. Zapraszamy!

 
20.02.2014

Arkusze sprawdzające wszystkie wymagania szczegółowe!

W Portalu Nauczyciela (gimnazjum) w zakładce Zadania egzaminacyjne mogą Państwo znaleźć wszystkie zadania z kryteriami oceniania, które były publikowane w arkuszach gimnazjalnych przygotowywanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i sprawdzały wiadomości i umiejętności z chemii. Z kolei w zakładce Z ZamKorem do egzaminu znajdują się nasze autorskie arkusze dotyczące poszczególnych działów programowych oraz dwa dodatkowe – specjalnie poświęcone tylko zalecanym doświadczeniom i obliczeniom chemicznym. W przygotowywanym przez nas arkuszu do Próby Generalnej przewidzianym w bieżącym roku szkolnym znajdą się zadania dotyczące tych wymagań, które nie były sprawdzane wcześniej ani w naszych arkuszach, ani w tych opracowanych przez CKE. W ten sposób w naszym serwisie mają Państwo zadania sprawdzające wszystkie wymagania szczegółowe zawarte w podstawie programowej, czyli pełny materiał do gruntownej powtórki. Życzymy satysfakcji związanej z rzetelnym przygotowaniem uczniów do egzaminu i zainteresowaniem ich przedmiotem.

 
19.02.2014

Kolejne arkusze już do pobrania

Zgodnie z zapowiedzią w zakładce projektu Z ZamKorem do egzaminu zamieszczamy kolejne arkusze do badania wyników uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zgodnie z założeniami stanowią one kompleksowe przygotowanie zarówno do obecnie obowiązującej matury, jak i tej, która odbędzie się po raz pierwszy w maju 2015 roku. Jak zawsze zachęcamy do wpisania wyników uczniów do aplikacji ZamKorek. Pozwoli to na porównanie wyników uczniów w obrębie klasy z wynikami ogólnopolskimi oraz na porównanie poziomu opanowania przez uczniów poszczególnych wymagań szczegółowych, opisanych w nowej podstawie programowej. Po analizie wyników wygenerowanych na podstawie wykresów można planować działania wspierające przygotowanie do egzaminów zewnętrznych.

 
18.02.2014

Nasze materiały w e-Dzienniku Librus

Przypominamy, że bardzo dużo naszych materiałów (filmy, animacje, symulacje, zadania interaktywne, karty pracy itp.) jest dostępnych – dla nauczycieli uczących z naszych podręczników zarówno na poziomie gimnazjalnym, jak i ponadgimnazjalnym – w Aktywnych Rozkładach Materiałów Nauczania, które przygotowaliśmy wspólnie z Wydawcą e-Dziennika Librus. Mamy nadzieję, że korzystanie z nich bardzo ułatwi Państwu przygotowanie się do lekcji.

 
Strony:    poprzednie 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Chemia w ZamKorze