Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal nauczyciela i ucznia
30.08.2013

Kim jesteśmy?

Nasz zespół chemiczny to trzyosobowa redakcja merytoryczna: Angelika Bachula, Gabriela Osiecka i koordynator Anna Warchoł, które spędziły w sumie 40 lat „z kredą przy tablicy”. Reprezentują różne pokolenia nauczycielek i całą swoją energię zawodową skupiają na opracowywaniu jak najlepszego wsparcia merytorycznego. Towarzyszy im sztab grafików, specjalistów od multimediów i redaktorów językowych. Nasze wydawnictwo stale współpracuje z pracownikami Uniwersytetów Jagiellońskiego, Pedagogicznego i Rolniczego. Konsultujemy nasze materiały z nauczycielami praktykami oraz współpracownikami Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Bierzemy czynny udział w Szkołach Dydaktyki i Zjazdach organizowanych przez Sekcję Dydaktyczną PTCH.

 
29.08.2013

Nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać

Wystarczy nam zaufać. Przed rozpoczęciem roku szkolnego zachęcamy do zapoznania się z informatorem, jak pracować z materiałami ZamKoru w gimnazjum i w szkole ponadgimnazjalnej. Z ogromnej ilości materiałów ułatwiających i uatrakcyjniających prowadzenie lekcji z chemii w szkole zarówno gimnazjalnej, jak i ponadgimnazjalnej oraz sprawdzających wyniki nauczania każdy nauczyciel na pewno wybierze coś dla siebie.

 
28.08.2013

Kolejny rok wdrażania reformy Oświaty

Wspólnie z Wami rozpoczynamy kolejny rok wdrażania reformy edukacji. Przez cały ten okres dokładaliśmy wszelkich starań, aby przygotowywane książki, zeszyty ćwiczeń i materiały edukacyjne były na najwyższym poziomie zarówno merytorycznym, dydaktycznym, jak i technologicznym. Podręcznik gimnazjalny Świat chemii ZamKoru jako jedyny uzyskał rekomendację Polskiej Akademii Umiejętności, a licealny dla zakresu podstawowego – wyróżnianie. Obecnie na recenzję PAU czeka seria Z chemią w przyszłość. Nieustannie śledzimy wszystkie informacje dotyczące wymagań edukacyjnych stawianych przez MEN i CKE.

 
14.08.2013

Przyroda – propozycje projektów do wszystkich wątków tematycznych

W naszym serwisie przyroda.zamkor.pl udostępniliśmy 24 propozycje projektów z fizyki do realizacji przyrody w szkołach ponadgimnazjalnych. Każdy z nich zawiera cele projektu, zagadnienia szczegółowe oraz wykaz interesującej literatury uzupełniającej. Już wkrótce opublikujemy kolejne materiały.

Nasze projekty ułatwią uczniom i nauczycielom wejście do świata przyrody!

Przyroda – propozycje projektów do wszystkich wątków tematycznych
 
14.08.2013

Pakiet „Świat przyrody” – nowe materiały dydaktyczne

W naszym serwisie przyroda.zamkor.pl opublikowaliśmy komplet 96 felietonów Jerzego Pilikowskiego. Każdy dotyczy jednego wątku tematycznego w obrębie jednego z czterech przedmiotów przyrodniczych.

Felietony są pisane barwnym i ciekawym językiem. Prowokują do refleksji podczas pracy nad danym tematem, przez co stanowią doskonałe uzupełnienie pakietu „Świat przyrody”. Polecamy ich lekturę wszystkim uczniom i nauczycielom!

Pakiet „Świat przyrody” – nowe materiały dydaktyczne
 
Strony:    poprzednie 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Chemia w ZamKorze