Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal nauczyciela i ucznia
05.09.2013

Cisza na planie… i akcja! Filmy do doświadczeń już nakręcone

W najbliższym czasie nauczyciele realizujący nauczanie chemii w zakresie rozszerzonym z drugą częścią podręcznika Z chemią w przyszłość otrzymają kolejną, drugą płytę z atrakcyjnym materiałem dydaktycznym. Płyta zawiera 54 filmy z programowych doświadczeń chemicznych z zakresu systematyki pierwiastków chemicznych i ich związków oraz animacje dotyczące konfiguracji elektronowej atomów wybranych pierwiastków bloków konfiguracyjnych p i d oraz ich jonów prostych.

 
04.09.2013

Najbliższa przyszłość „Z chemią w przyszłość”

Kończymy prace nad trzecią częścią podręcznika dla szkół ponadgimnazjalnych Z chemią w przyszłość autorstwa dr. Michała M. Poźniczka i dr Zofii Kluz. Zagadnienia z zakresu chemii organicznej zamykają treści programu nauczania chemii w zakresie rozszerzonym. Walorem edukacyjnym podręcznika jest sprawdzona koncepcja skutecznego nauczania przedmiotu bazująca na doświadczeniu chemicznym i łączeniu teorii z praktyką. Uczniowie przygotowujący się do egzaminu maturalnego z chemii w 2015 roku znajdą w tym podręczniku obowiązkowe treści zakresu rozszerzonego uzupełnione treściami z wcześniejszych etapów edukacyjnych.

 
03.09.2013

ZamKor – nowa spółka

Informujemy, że z dniem 1 sierpnia 2013 r. nastąpiła zmiana formy prawnej działania naszego wydawnictwa. Wszystkie prawa i obowiązki związane z działalnością wydawniczą zostały przeniesione na spółkę ZamKor spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Krakowie, ul. Tetmajera 19, 31-352 Kraków.

ZamKor – nowa spółka
 
03.09.2013

„Świat chemii” w liceum

W serwisie chemia.zamkor.pl znajduje się także komplet materiałów do realizacji chemii w szkole ponadgimnazjalnej. Przypominamy, że w zaproponowanym programie nauczania w wersji PDF i w wersji do edycji w zakresie podstawowym proponujemy różny sposób realizacji programu uzależniony od tego, czy w klasie będzie rozszerzana chemia czy nie. Podręcznik Świat chemii zawiera materiały utrwalające wiadomości i umiejętności z wcześniejszych etapów edukacyjnych na tle przedmiotów przyrodniczych. Prosimy o listy do Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć dotyczące zapotrzebowania na podręcznik przeznaczony dla uczniów, którzy nie wiążą swojej przyszłości z chemią. Materiały dydaktyczne wspierające pracę z tymi podręcznikami byłyby wspólne, a ich wybór należałby do nauczyciela.

 
02.09.2013

„Świat chemii” w gimnazjum

W serwisie chemia.zamkor.pl znajduje się komplet materiałów (karty pracy do wybranych lekcji bieżących, wszystkich lekcji powtórzeniowych, gotowe sprawdziany z kryteriami oceniania w różnych wersjach). W sprzedaży wkrótce pojawi się odświeżona pierwsza część podręcznika dla uczniów gimnazjum Świat chemii – nie zrobiliśmy w niej rewolucji, lecz jedynie dopieściliśmy szczegóły: poprawiliśmy i wyeksponowaliśmy zdjęcia doświadczeń i uprościliśmy ich opisy. Bez obaw można więc korzystać na jednej lekcji zarówno z pierwszego wydania podręcznika, jak i jej udoskonalonej wersji.

Zastanawiamy się na skróceniem zeszytów ćwiczeniowo-przedmiotowych. Prosimy o listy w tej sprawie na adres redakcji chemicznej: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

 
Strony:    poprzednie 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Chemia w ZamKorze