Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal nauczyciela i ucznia
12.09.2013

Nie odpuszczamy – aktywne rozkłady materiału dla gimnazjum już gotowe!

Wspólnie z Wydawcą e-Dziennika LIBRUS przygotowaliśmy pełny zestaw Aktywnych Rozkładów Materiałów Nauczania dla gimnazjum. Zawierają one elementy statyczne, animacje, filmy, karty pracy przypisane do kolejnych tematów lekcji w rozkładach materiału zawartych w e-Dzienniku. Planujemy przygotować analogiczne materiały dla szkół ponadgimnazjalnych.

 
11.09.2013

Bez taryfy ulgowej, czyli generatory sprawdzianów

Można już korzystać z generatorów sprawdzianów dla uczniów gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z zakresu podstawowego. W planach mamy uruchomienie generatora pomagającego generować sprawdziany do poszczególnych działów chemii z zakresu rozszerzonego. Materiały znajdują się w Portalu Nauczyciela (gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna) w zakładkach Generator sprawdzianów (dostęp tylko po zalogowaniu się do portalu).

 
10.09.2013

Aplikacja WHITEBOARD – łatwo i wygodnie

Kończymy prace nad pełnymi materiałami wspierającymi realizację chemii w szkołach ponadgimnazjalnych w zakresie podstawowym (elementy statyczne, animacje, symulacje i zdania interaktywne). Mamy już gotowe statyczne materiały w aplikacji WB do wszystkich trzech części podręcznika gimnazjalnego Świat chemii. Na początku września udostępniliśmy zadania interaktywne skorelowane z pierwszym rozdziałem podręcznika na poziomie gimnazjalnym. Do przygotowania pozostały nam kolejne zadania oraz animacje i symulacje do wszystkich trzech części podręcznika. Uwaga: we wrześniu planujemy udostępnić nową poprawioną wersję aplikacji WHITEBOARD.

 
09.09.2013

Nowa matura 2015? Jesteśmy na bieżąco

Przypominamy, że na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ukazały się informatory o egzaminach maturalnych od roku szkolonego 2014/2015. Podkreśla się, że w arkuszach maturalnych z chemii będą sprawdzane szczególnie umiejętności dotyczące wyjaśniania procesów chemicznych oraz analizy eksperymentów (sposobu jego planowania, przeprowadzania, stawianych hipotez i wniosków formułowanych na podstawie dołączonych wyników). Arkusze będą zawierały zadania zamknięte (np. testy wielokrotnego wyboru, zadania prawda/fałsz, na dobieranie) oraz zadania otwarte. Liczba zadań w arkuszu ma wynosić około 45, z czego przeważać będą zadania otwarte.

 
06.09.2013

Jak systematycznie i bezpiecznie przygotowywać uczniów do egzaminu

Zawsze możecie na nas liczyć w solidnym przygotowaniu swoich uczniów do egzaminów zewnętrznych. Zapraszamy na stronę projektu Z ZamKorem do egzaminu, gdzie już teraz znajduje się pula arkuszy gimnazjalnych i licealnych (poziomy podstawowy i rozszerzony). W serwisie, zgodnie z terminarzami, będziemy umieszczać nowe arkusze, a szczególny nacisk kładziemy na przygotowanie uczniów do nowej matury w 2015 roku. Amicus certus in re incerta cernitur – mawiają – „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Z nami możecie czuć się bezpieczniej.

 
Strony:    poprzednie 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Chemia w ZamKorze