Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal nauczyciela i ucznia
25.09.2013

Pokazy ciekawych doświadczeń

Zakład Dydaktyki Chemii UJ organizuje bardzo ciekawe pokazy doświadczeń chemicznych. W pierwszym semestrze nowego roku akademickiego 2013/2014 pokazy kriogeniczne oraz „Spotkania z ciekawą chemią” będą się odbywać we wtorki w godzinach 14.00–15.30. Celem takich spotkań jest zaciekawienie uczniów przedmiotem oraz rozszerzenie wiedzy o przebiegu reakcji chemicznych. Więcej szczegółów na temat pokazów znajduje się na stronie www.zmnch.pl. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

 
17.09.2013

Wejdź do „Świata przyrody”!

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy wybrali nasz e-podręcznik Świat przyrody. Mamy nadzieję, że jakość merytoryczna i dydaktyczna oraz ilość towarzyszących mu materiałów pomocniczych sprawi, że nauczanie tego przedmiotu będzie łatwe i przyjemne. Odwiedzajcie nasz serwis www.przyroda.zamkor.pl. Na bieżąco będziemy zamieszczać w nim nowe materiały, które ułatwiają prowadzenie lekcji przyrody nauczycielom, i uatrakcyjniają naukę uczniom. W razie wszelkich wątpliwości i pytań można się z nami kontaktować, pisząc na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć (w tytule e-maila prosimy dopisać: „Przyroda”). Wyjaśnimy każdą wątpliwość i odpowiemy na wszystkie pytania.

 
16.09.2013

Stypendia dla zdolnych uczniów

Rozpoczął się VI nabór wniosków o przyznanie stypendium na cele edukacyjne w ramach „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”, realizowanego przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości w imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego.

W tym roku szkolnym (2013/2014) w ramach naboru wniosków stypendium na cele edukacyjne w łącznej wysokości 6000 zł (500 zł miesięcznie) może otrzymać blisko 500 uzdolnionych uczniów i uczennic małopolskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji dotyczących programu znajduje się na stronie: http://www.stypendia.mcp.malopolska.pl.

 
16.09.2013

Pierwsi na rynku z przyrodą!

„Świat przyrody. E-podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych” został w całości dopuszczony przez MEN do użytku szkolnego! Jako jedyni na rynku otrzymaliśmy już numery ewidencyjne (dopuszczenia) do wszystkich części podręcznika:
Część 1. Fizyka: 650/1/e/2013,
Część 2. Chemia: 650/2/e/2013,
Część 3. Biologia: 650/3/e/2013,
Część 4. Geografia: 650/4/e/2013.
Więcej informacji o eBooku znajduje się w naszym serwisie przyrodniczym.

 
13.09.2013

Trzymamy rękę na pulsie, czyli druga część „Filmowego zbioru zadań”

Niedługo pojawi się oczekiwana druga część Filmowego zbioru zadań z chemii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – chemia organiczna. Z realizacją tej części czekaliśmy na opublikowanie informatora maturalnego CKE dotyczącego matury w 2015 roku. Intensywne prace trwają. Oprócz tradycyjnych zadań dotyczących chemii organicznej związanych z doświadczeniami zamieszonymi na płycie znajdą się tam zadania nowej formuły podsumowujące III i IV etap edukacyjny – poziomy podstawowy i rozszerzony (chemia ogólna, nieorganiczna i organiczna). Na razie w naszym sklepie internetowym można się zaopatrzyć w pierwszą część pt. Filmowy zbiór zadań z chemii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – chemia ogólna i nieorganiczna.

 
Strony:    poprzednie 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Chemia w ZamKorze