Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal nauczyciela i ucznia
08.10.2013

Przesyłka nadana!

Nauczyciele, którzy przysłali oświadczenie o korzystaniu z podręczników ZamKoru lub prześlą do nas takie oświadczenie, otrzymają od wydawnictwa płytę DVD ze sfilmowanymi doświadczeniami i animacjami do 2. części podręcznika „Z chemią w przyszłość” dla szkół ponadgimnazjalnych dla zakresu rozszerzonego. Na płycie znajduje się kilkadziesiąt filmów z programowych doświadczeń chemicznych z zakresu systematyki pierwiastków chemicznych i ich związków. Wysyłki już trwają. Animacje dotyczące konfiguracji elektronowej atomów wybranych pierwiastków bloków konfiguracyjnych p i d oraz ich jonów prostych, a także dodatkowe filmy zamieścimy w najbliższym czasie w serwisie chemicznym.

 
07.10.2013

Do wpisania w kalendarzu

Uwaga! Znamy już terminy próbnych egzaminów (gimnazjalnego i maturalnego) z ZamKorem. Zapraszamy na stronę Próby Generalnej.

 
04.10.2013

Egzaminy to pestka

Zapraszamy na stronę projektu Z ZamKorem do egzaminu, gdzie znajdują się arkusze gimnazjalne i licealne do poziomów podstawowego i rozszerzonego. Systematycznie będziemy zamieszczać tam kolejne arkusze, w których kładziemy nacisk zwłaszcza na przygotowanie uczniów do nowej matury w 2015 roku. Zachęcamy do zapoznania się z terminami publikacji arkuszy z przypisanym im zakresem materiału.

 
03.10.2013

Nowe filmy z kartami pracy

W Portalu Ucznia w zakładce Zalecane doświadczenia dla szkół ponadgimnazjalnych publikujemy kolejne sfilmowane doświadczenia do realizacji zakresu podstawowego: „Badanie wpływu twardości wody na powstawanie związków trudno rozpuszczalnych” oraz „Identyfikacja włókien”. Karty pracy stanowią doskonałe notatki z realizowanych na lekcji tematów, mogą być także pracą domową dla ucznia.

 
25.09.2013

„Chemia – tradycja i nowe wyzwania”

W piątek 20 września zakończył się 56. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego w Siedlcach, zorganizowany w dniach
16–20 września pod hasłem „Chemia – tradycja i nowe wyzwania”. Coroczny zjazd wpisuje się w cykl ważnych wydarzeń w życiu naukowym środowiska chemicznego w Polsce.

Miło nam poinformować, że w tym roku to prestiżowe wyróżnienie oraz medal zostały wręczone dr Gabrieli Osieckiej, autorce publikacji ZamKoru oraz redaktor merytorycznej ds. chemii w naszym wydawnictwie.

„Chemia – tradycja i nowe wyzwania”
 
Strony:    poprzednie 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Chemia w ZamKorze