Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal nauczyciela i ucznia
14.10.2013

Palnik alkoholowy 100 ml

W naszym sklepie internetowym można już kupić Chemiczny zestaw nr 39. Palnik alkoholowy 100 ml. Palnik powinien być stałym elementem zestawu do eksperymentów uczniowskich z chemii. Jest on pomocny przy wszelkiego typu doświadczeniach, w których niezbędne jest podgrzewanie. Może być także przydatny podczas wykonywania wielu doświadczeń na lekcjach fizyki.

 
11.10.2013

Porządek w multimediach

Zachęcamy do korzystania z aktywnych rozkładów materiałów nauczania, które przygotowaliśmy wspólnie z Wydawcą e-Dziennika LIBRUS. Zawierają one interaktywne zadania przeznaczone na lekcje chemii, sprawdziany do bieżącej kontroli po każdej lekcji, zadania powtórzeniowe, filmy i foliogramy. Wystarczy kilka kliknięć, aby wykreować nowoczesne i bardzo interesujące zajęcia. Pracujemy nad podobnym materiałem dla szkoły ponadgimnazjalnej.

 
10.10.2013

Jak prowadzić nowoczesne lekcje

Nauczanie bez wsparcia multimediów zaczyna być dzisiaj passé, dlatego cieszy nas tak wielkie zainteresowanie wśród nauczycieli chemii naszą aplikacją WHITEBOARD, która umożliwia tworzenie własnych bardzo ciekawych lekcji multimedialnych.
Przeanalizowaliśmy wszelkie uwagi, które od Państwa otrzymaliśmy, i przygotowaliśmy nową, poprawioną wersję aplikacji, którą właśnie testujemy. W poprawionej wersji będzie można dodatkowo zamieszczać swoje materiały, a multimedia będą dostępne również w trybie online – wystarczy dobre łącze internetowe, aby mieć dostęp do plików. Kolejne materiały multimedialne wspierające lekcje chemii oraz flipbooki naszych podręczników udostępnimy w październiku już w nowej wersji aplikacji WHITEBOARD.

 
09.10.2013

Nobel za eksperymenty w cyberprzestrzeni!

Nagroda Nobla w dziedzinie chemii w tym roku trafiła do rąk trzech amerykańskich naukowców: Martina Karplusa, Michaela Levitta i Arieha Warshela za modelowanie złożonych układów chemicznych. Królewska Szwedzka Akademia Nauk uzasadniła swój wybór tym, że laureaci stworzyli podstawy pod programy, których używa się, aby zrozumieć i przewidywać procesy chemiczne. Komitet Noblowski podkreślał, że teoretyczne modele w chemii przekładają się na eksperymenty, a te pomagają w tworzeniu nowych modeli. Dzięki eksperymentom prowadzonym w świecie wirtualnym można szybciej dokonywać istotnych dla nas odkryć.

 
09.10.2013

Scenariusze na piątkę z plusem

W serwisie chemicznym w zakładce Scenariusze lekcji bieżących można się już zapoznać ze zwycięskimi scenariuszami lekcji do podręcznika „Świat chemii” nagrodzonymi w ramach konkursu „Zainspiruj się Światem chemii”. W kategorii „Konspekt lekcji” wyróżniliśmy pracę pani Elżbiety Gorgoń z Żywca, a w kategorii „Gra edukacyjna” – pracę pani Magdaleny Ankiewicz-Kopickiej z Rumi. Scenariusze są dostępne po zalogowaniu.

 
Strony:    poprzednie 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Chemia w ZamKorze