Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal nauczyciela i ucznia
18.10.2013

ZamKor wypłynął na szerokie wody

Miło nam poinformować, że nasze książki pływają na żaglowcu Fryderyk Chopin i docierają do odległych zakątków naszego globu. Jako partner dydaktyczny ZamKor wsparł bowiem program Niebieska Szkoła oparty na przesłaniu: morze to najlepszy wychowawca.

 
17.10.2013

Wsparcie na starcie

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego za nami. Aby wrzesień dobrze zaczął się również dla uczniów z biedniejszych rodzin, ZamKor włączył się do akcji „Tornister pełen Uśmiechów” zorganizowanej przez Caritas Polska, i przekazał dzieciom niezbędne podręczniki (w tym podręczniki do chemii). Celem akcji Caritasu jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży.

 
16.10.2013

Wypełniony „Dziennik projektowy”

Nauczycieli gimnazjalnych namawiamy do zapoznania się „Dziennikiem projektowym”, który wprawdzie został przygotowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczących się przyrody, ale może stanowić inspirację do lepszej organizacji pracy projektowej w gimnazjum. W serwisie przyrodniczym umieściliśmy informacje dla uczniów i nauczycieli, jak powinni pracować z „Dziennikiem projektowym”, a także przykładową dokumentację projektu, przykładowy raport i przykładowy kontrakt klasowy.

 
15.10.2013

Nowa odsłona przyrody!

Zapraszamy do naszego serwisu www.przyroda.zamkor.pl, który powstał z myślą o wszystkich Uczniach i Nauczycielach zaczynających przygodę z przyrodą. W Portalu Nauczyciela i w Strefie Ucznia znajdują się bardzo ciekawe i przydatne materiały do realizacji przedmiotu przyroda. Mamy nadzieję, że poruszanie się w przestrzeni, którą stworzyliśmy, sprawi wiele przyjemności.

Przypominamy, że otrzymaliśmy numery dopuszczenia MEN do wszystkich części podręcznika „Świat przyrody. E-podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych”. Więcej informacji o pakiecie znajduje się w serwisie przyrodniczym.

 
14.10.2013

Z okazji Dnia Nauczyciela...

...życzymy Państwu sukcesów zawodowych i osobistych, inspiracji w codziennej pracy, radości i satysfakcji z osiągnięć uczniów, a także odwagi i dostrzegania możliwości związanych z nowymi wyzwaniami. Wszystkim Nauczycielom dedykujemy słowa Edwarda E. Hale’a: „Nie bój się porażek. Żałuj szans, które tracisz, jeśli nie próbujesz”.

 
Strony:    poprzednie 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Chemia w ZamKorze