Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal nauczyciela i ucznia
14.01.2014

Multimedia idealne na lekcje

Są już gotowe materiały multimedialne na każdą lekcję chemii na poziomie podstawowym w szkole ponadgimnazjalnej! Można je pobrać w zakładce Aktualizacje w aplikacji WHITEBOARD. Tym razem wspieramy realizację lekcji dotyczącej zagadnień omawianych w trzecim rozdziale pt. „Chemia wokół nas”. Znajduje się tam mnóstwo różnorodnych „klocków” – można je wykorzystać i za pomocą kreatora przygotować bardzo ciekawe lekcje dostosowane do możliwości uczniów. Wcześniej udostępniliśmy zadania oraz quiz, które dotyczyły ochrony środowiska omawianej w rozdziale „Ratujmy naszą planetę”. Mamy nadzieję, że tworzenie lekcji z naszą pomocą sprawi Państwu wiele przyjemności.

 
20.12.2013

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia...

...życzymy Państwu spokoju i rodzinnego ciepła. Niech będzie to czas radości i nadziei, a nadchodzący Nowy Rok 2014 niech przyniesie spełnienie w życiu zawodowym i prywatnym.

 
09.12.2013

Finisz z multimediami, czyli z czym kończymy rok 2013

Redakcja merytoryczna zakończyła prace nad multimedialnymi materiałami wspierającymi nauczanie chemii w szkołach ponadgimnazjalnych w zakresie podstawowym. W najbliższym czasie będą one udostępnione w aplikacji WHITEBOARD. Duża ich część znajdzie się także w przygotowanym przez nas aktywnym rozkładzie materiału dostępnym w e-Dzienniku LIBRUS, który zostanie opublikowany w przyszłym roku. Znajdą się w nim dwie propozycje rozkładu materiału na 30 i 60 godzin. Druga propozycja dotyczy klas, w których na realizację chemii w zakresie podstawowym udało się pozyskać dodatkową godzinę, dzięki czemu w omawiane treści zamieszczone w podstawie programowej zostały wplecione powtórzenia zagadnień omawianych w gimnazjum.

 
06.12.2013

Badamy wyniki w szkole ponadgimnazjalnej – gotowy arkusz

Zgodnie z zapowiedzią w zakładce projektu Z ZamKorem do egzaminu zamieściliśmy arkusz do badania wyników z chemii w szkole ponadgimnazjalnej – zakres rozszerzony. Arkusz obejmuje przekrojowe zagadnienia dotyczące obliczeń chemicznych. Czas przewidziany na jego rozwiązanie wynosi 45 minut. Arkusz jest pracochłonny, dlatego sugerujemy wydłużenie czasu przeznaczonego na jego rozwiązanie do 60 minut lub wykluczenie wybranych przez nauczyciela zadań.
Zachęcamy także do wpisania wyników uczniów do aplikacji ZamKorek. Pozwoli to na porównanie wyników uczniów w obrębie klasy z wynikami ogólnopolskimi oraz na porównanie poziomu opanowania przez uczniów poszczególnych treści i umiejętności. Po analizie wyników wygenerowanych na podstawie wykresów można planować działania wspierające przygotowanie do egzaminów zewnętrznych.

 
05.12.2013

Zaczynamy wielkie odliczanie...

...do pojawienia się trzeciej części podręcznika „Z chemią w przyszłość” dla szkół ponadgimnazjalnych dla zakresu rozszerzonego pod redakcją merytoryczną dr Gabrieli Osieckiej. Trzecia i zarazem ostatnia część tej serii uzyskała już pozytywne opinie rzeczoznawców MEN. „Podręcznik został przygotowany z wielką starannością edytorską przez Wydawnictwo ZamKor w Krakowie, a autorzy, Pani dr Zofia Kluz i Pan dr Michał M. Poźniczek, opracowali podręcznik, uwzględniając etap kształcenia uczniów na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i metodycznym” – uzasadniają swoją pozytywną ocenę rzeczoznawcy MEN. Niebawem podręcznik trafi do rąk uczniów i nauczycieli – zapraszamy do śledzenia naszych nowości.

 
Strony:    poprzednie 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Chemia w ZamKorze