Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal nauczyciela i ucznia
14.02.2014

Ostatni dzwonek!

Przypominamy o próbnym egzaminie gimnazjalnym i próbnej maturze z ZamKorem. 17 lutego kończymy rejestrację nauczycieli, a ostateczny termin, do którego przyjmujemy podpisane i opatrzone pieczątką szkoły i dyrektora zgłoszenia do udziału, przesłane (faksem lub pocztą) przez nauczycieli, upływa z dniem 24 lutego br. Zachęcamy do zapoznania się z dokładnym terminarzem próbnego egzaminu gimnazjalnego z ZamKorem oraz terminarzem próbnej matury. Ci z Państwa, którzy brali już udział w Próbie Generalnej lub przesłali oświadczenie o nauczaniu z naszych podręczników, nie muszą ponownie przesyłać swojego zgłoszenia. Do pobrania arkuszy egzaminacyjnych wystarczy dotychczasowy login i hasło.

 
07.02.2014

Numer dopuszczenia trzeciej części podręcznika „Z chemią w przyszłość”

Informujemy, że otrzymaliśmy decyzję o dopuszczeniu do użytku szkolnego podręcznika „Z chemią w przyszłość. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony uzupełniony treściami z wcześniejszych etapów edukacyjnych. Część 3” autorstwa Zofii Kluz i Michała M. Poźniczka (numer dopuszczenia 534/3/2014).

 
31.01.2014

Przyjmowanie prac na konkurs „Kryształy w życiu człowieka” rozpoczęte!

Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału w konkursie „Kryształy w życiu człowieka”. Projekt jest skierowany do uczniów i studentów, którzy przygotują oryginalną prezentację multimedialną, film wideo lub plakat na temat roli substancji o budowie krystalicznej w życiu i otoczeniu człowieka (np. w medycynie, farmacji, elektronice, jubilerstwie itp.).
Konkurs jest otwarty dla uczniów każdej szkoły ponadpodstawowej (gimnazjum, liceum, technikum, szkoły zawodowej lub policealnej) i uczelni (zarówno dla studentów pierwszego, drugiego, jak i trzeciego stopnia – doktoranci).
Organizatorami konkursu są: Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, jako członek stowarzyszenia European Chemistry Thematic Network Association (ECTNA), oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Chemicznego.
Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody. Finał konkursu odbędzie się na Wydziale Chemii UJ 14 maja 2014 r. w trakcie uroczystej sesji pt. „Rola krystalografii w nauce, sztuce i życiu codziennym”, na którą zostaną zaproszeni uczestnicy konkursu, ich nauczyciele oraz koleżanki i koledzy.
Szczegóły na stronie: http://www2.chemia.uj.edu.pl/konkurs_krysztaly/

 
16.01.2014

Arkusz do badania wyników w szkole ponadgimnazjalnej

Zgodnie z zapowiedzią w zakładce projektu Z ZamKorem do egzaminu zamieściliśmy kolejny, trzeci, arkusz do badania wyników z chemii w szkole ponadgimnazjalnej w klasach realizujących nową podstawę programową. Arkusz obejmuje przekrojowe zagadnienia dotyczące chemii ogólnej, której jest poświęcona pierwsza część podręcznika „Z chemią w przyszłość”. Czas, który przewidzieliśmy na rozwiązanie arkusza, wynosi 45 minut. Zamieściliśmy w nim zadania zgodne z trendami widocznymi w arkuszach maturalnych przygotowywanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną oraz zgodne z uwagami znajdującymi się w informatorze CKE dotyczącym matury w 2015 roku.
Jak zawsze zachęcamy do wpisania wyników uczniów do aplikacji ZamKorek. Pozwoli to na porównanie wyników uczniów w obrębie klasy z wynikami ogólnopolskimi oraz na porównanie poziomu opanowania przez uczniów poszczególnych wymagań szczegółowych, opisanych w nowej podstawie programowej. Po analizie wyników wygenerowanych na podstawie wykresów można planować działania wspierające przygotowanie do nowej matury w 2015 roku.

 
15.01.2014

Wyjątkowa tabela rozpuszczalności

W aplikacji WHITEBOARD udostępniliśmy interaktywną tabelę rozpuszczalności. Pod rysunkami probówek zawierających osady znajdują się ukryte filmy prezentujące ich powstawanie. Filmów jest ponad 50! Również w formie filmowej została opracowana legenda, wyjaśniająca sposób korzystania z tabeli. Warto zwrócić uwagę na obrazy (filmy) zamieszczone w legendzie – ilustrują one różnicę między wytrącaniem osadów trudno- i praktycznie nierozpuszczalnych.

 
Strony:    poprzednie 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Chemia w ZamKorze