Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal nauczyciela i ucznia > mapa strony

Podsumowanie projektu „Z ZamKorem do egzaminu”

Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym 2011/2012 wdrożyliśmy projekt Z ZamKorem do egzaminu. Przygotowaliśmy kalendarium powtórek dla uczniów gimnazjum, sześć arkuszy do badania wyników oraz jeden arkusz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu podstawowego. Dostępne w ramach tego projektu arkusze zostały pobrane prawie 9500 razy i wprowadzono ponad 6000 wyników uczniów. Ukoronowaniem projektu Z ZamKorem do egzaminu była Próba Generalna, czyli próbne egzaminy z chemii i fizyki z ZamKorem, w ramach których arkusze pobrano prawie 6000 razy oraz wprowadzono blisko 30 000 wyników uczniów. Powyższe liczby dotyczą zarówno arkuszy z fizyki, jak i z chemii.

 Na stronie CKE zamieszczono już ogólnopolskie podsumowanie egzaminu gimnazjalnego. Okazało się, że największym problemem dla uczniów były zadania doświadczalne. W przygotowanych przez nas arkuszach do badania wyników i egzaminie próbnym ogromną wagę przywiązywaliśmy do tego typu zadań. Cieszymy się także, że właściwie przewidzieliśmy poziom trudności zadań egzaminacyjnych.

W przyszłych edycjach zachęcamy wszystkich zgłoszonych do tych projektów do wprowadzania odpowiedzi swoich uczniów i porównywania ich z wynikami ogólnopolskimi za pomocą darmowej aplikacji ZamKorek.

Nauczycieli zgłoszonych do obu projektów prosimy o informacje zwrotne dotyczące zarówno arkuszy, jak i kart odpowiedzi oraz terminów udostępniania arkuszy. Takie informacje pozwolą nam lepiej sprostać Państwa oczekiwaniom oraz rozplanować pracę w nowym roku szkolnym. Aby zasugerować nam liczbę arkuszy, prosimy o wypełnienie ankiety, a w polu do edycji o wpisanie proponowanego dla nich zakresu materiału. 

punktor Zobacz podsumowanie próbnego egzaminu gimnazjalnego z ZamKorem 2011/2012
punktor Zobacz podsumowanie próbnego egzaminu maturalnego z ZamKorem 2011/2012